Menu
Nyt fra bestyrelsen
Værdier SOIF
Diverse
fodbold fitness
Nyt fra bestyrelsen
Referat general forsamling 2017
Diverse
Sådan støtter du bedst dit barn
Kommende kampe
August 2017
19.
lørdag
11.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Slangerup Stadion
Ølstykke FC
Slangerup Stadion
19.
lørdag
12.00
Brødeskov IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 1
Brødeskov Stadion
Slangerup & Omegn IF
Brødeskov Stadion
19.
lørdag
12.00
BSF
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 1
Ballerup Idrætspark
Slangerup & Omegn IF
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
14.00
FC Gribskov
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Græsted Stadion
Slangerup & Omegn IF
Græsted Stadion
20.
søndag
10.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Gilleleje FK
Slangerup Stadion
20.
søndag
10.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Hundested IK
Slangerup Stadion
21.
mandag
18.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 2
Slangerup Stadion
FIF, Hillerød
Slangerup Stadion
21.
mandag
18.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
FFB
Slangerup Stadion
23.
onsdag
18.30
Slangerup & Omegn IF (1)
Herrer
U16
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1
Slangerup Stadion
Vanløse (Øst)
Slangerup Stadion
23.
onsdag
19.00
Gundsømagle IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 2
Gundsømagle Bybane
Slangerup & Omegn IF
Gundsømagle Bybane
23.
onsdag
19.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Ølsted IF
Slangerup Stadion
24.
torsdag
19.00
Værløse BK
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 1
Værløse Stadion
Slangerup & Omegn IF
Værløse Stadion
25.
fredag
18.00
Ålholm IF (1)
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 2
Ålholmskolen
Slangerup & Omegn IF
Ålholmskolen
25.
fredag
18.45
Helsinge Fodbold
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 1
Helsinge Stadion
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion
26.
lørdag
10.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 26. august • Pulje 5, 2 baner
FIF-Stadion
Kr. Værløse IF
FIF-Stadion
26.
lørdag
10.00
Ølstykke FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 10
Baunehøj Stadion
Slangerup & Omegn IF
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
10.18
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 6
Baunehøj Stadion
Hillerød GI
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
10.54
IS Skævinge (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 6
Baunehøj Stadion
Slangerup & Omegn IF
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
10.54
FIF, Hillerød
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 26. august • Pulje 5, 2 baner
FIF-Stadion
Slangerup & Omegn IF
FIF-Stadion
26.
lørdag
10.54
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 10
Baunehøj Stadion
Stenløse BK
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
11.12
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 26. august • Pulje 5, 2 baner
FIF-Stadion
IF "Skjold" Birkerød Fodbold
FIF-Stadion
26.
lørdag
11.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Slangerup Stadion
26.
lørdag
11.30
Helsinge Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 6
Baunehøj Stadion
Slangerup & Omegn IF
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
11.48
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (10) begynder - 26. august • Pulje 5, 2 baner
FIF-Stadion
Tikøb IF
FIF-Stadion
26.
lørdag
11.48
IS Skævinge
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 10
Baunehøj Stadion
Slangerup & Omegn IF
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
12.00
Slagslunde-Ganløse IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 1
KIWI-Park kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
KIWI-Park kunstgræs
26.
lørdag
12.24
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (11) - 26. august • Pulje 6
Baunehøj Stadion
Gilleleje FK
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
12.42
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (09) 3 - 26. august • Pulje 10
Baunehøj Stadion
Melby-Liseleje IF
Baunehøj Stadion
26.
lørdag
13.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Slangerup Stadion
Helsinge Fodbold
Slangerup Stadion
26.
lørdag
14.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Hørsholm-Usserød IK
Slangerup Stadion
26.
lørdag
15.00
IS Skævinge
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Baunehøj Stadion
Slangerup & Omegn IF
Baunehøj Stadion
27.
søndag
10.00
FIF, Hillerød
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 1
FIF-Stadion
Slangerup & Omegn IF
FIF-Stadion
27.
søndag
14.00
BSV af 2016
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Rundforbi Stadion
Slangerup & Omegn IF
Rundforbi Stadion
28.
mandag
18.30
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U13
U13 Piger 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 2
Slangerup Stadion
Højby IF
Slangerup Stadion
28.
mandag
18.45
Slangerup & Omegn IF
Herrer
M+40
8-M+40 (Veteran) 1 - Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Humlebæk BK
Slangerup Stadion
29.
tirsdag
18.00
FFB
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 1
Frederikssund Stadion
Slangerup & Omegn IF
Frederikssund Stadion
29.
tirsdag
18.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Allerød Fodbold Klub
Slangerup Stadion
29.
tirsdag
18.30
Jyllinge FC (2)
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 1
Spraglehøj Idrætsanlæg
Slangerup & Omegn IF
Spraglehøj Idrætsanlæg
31.
torsdag
18.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Hillerød Fodbold
Slangerup Stadion
September 2017
2.
lørdag
10.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1 (02) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Helsinge Fodbold
Slangerup Stadion
2.
lørdag
11.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (04) Efterår • Pulje 2
Slangerup Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Slangerup Stadion
2.
lørdag
14.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U15
U15 Piger 2 (03) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Espergærde IF
Slangerup Stadion
2.
lørdag
15.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Slangerup Stadion
Uvelse IF
Slangerup Stadion
3.
søndag
10.00
Gilleleje FK
Herrer
U12
U12 Drenge 4 begyndere 8-mands (06) Efterår • Pulje 1
Nellerupgård Stadion
Slangerup & Omegn IF
Nellerupgård Stadion
3.
søndag
10.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands (04) Efterår • Pulje 1
Slangerup Stadion
Stenløse BK
Slangerup Stadion
3.
søndag
11.00
Frederiksværk FK
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Slangerup & Omegn IF
Frederiksværk Stadion
3.
søndag
12.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 2
Slangerup Stadion
Humlebæk BK
Slangerup Stadion
3.
søndag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge 3 (02) Efterår • Pulje 1
Helsinge Stadion
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion
3.
søndag
13.00
Frederiksværk Fodbold Klub
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (99-00) Efterår • Pulje 1
Frederiksværk Stadion
Slangerup & Omegn IF
Frederiksværk Stadion
5.
tirsdag
18.15
Vinder af Skjold Birkerød - FFB
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge B (04) 17/18 • Pulje 1
Ukendt
Slangerup & Omegn IF (2)
Ukendt