Menu
Nyt fra bestyrelsen
Stilling opslag
Diverse
Sådan støtter du bedst dit barn
Nyt fra trænerne
Tilmelding til turneringer og stævner
Diverse
Ophør af cafédriften
Kommende kampe
Februar 2017
25.
lørdag
12.12
Jægerspris IK
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Slangerup & Omegn IF
Møllegårdhallen
25.
lørdag
12.24
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Melby-Liseleje IF
Møllegårdhallen
25.
lørdag
13.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Jægerspris IK
Møllegårdhallen
25.
lørdag
13.12
Melby-Liseleje IF
Herrer
U11
U11 drenge B (06) Futsal 4. runde • Pulje 2
Møllegårdhallen
Slangerup & Omegn IF
Møllegårdhallen
26.
søndag
09.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1, 2 baner
Helsinge-hallerne
Hillerød Fodbold
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.20
Vejby IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1, 2 baner
Helsinge-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1, 2 baner
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (2)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
09.50
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1, 2 baner
Helsinge-hallerne
Helsinge Fodbold (1)
Helsinge-hallerne
26.
søndag
10.50
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Annisse IF
Helsinge-hallerne
26.
søndag
11.10
IS Skævinge (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Helsinge-hallerne
26.
søndag
11.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Gladsaxe-Hero BK
Helsinge-hallerne
26.
søndag
11.50
Hillerød GI
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Helsinge 26/2-17 Medalje • Pulje 1
Helsinge-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Helsinge-hallerne
26.
søndag
12.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (01) VinterBOLD • Pulje 3
Helsingør Idrætspark
Slangerup & Omegn IF
Helsingør Idrætspark
27.
mandag
18.00
Tølløse BK
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 3
Tølløse Kunstgræsbane
Slangerup & Omegn IF
Tølløse Kunstgræsbane
28.
tirsdag
17.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Ølstykke FC (1)
Slangerup Stadion
Marts 2017
3.
fredag
17.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
IS Skævinge
Slangerup Stadion
3.
fredag
18.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
RB 1906
Slangerup Stadion
3.
fredag
19.15
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (01) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Fredensborg BI
Slangerup Stadion
4.
lørdag
09.15
Skensved IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Rishøj Stadion Kunst
Slangerup & Omegn IF
Rishøj Stadion Kunst
4.
lørdag
11.15
Kr. Værløse IF
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (01) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
11.51
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (01) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Bagsværd BK
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
12.27
Fløng-Hedehusene
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (01) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
13.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Nykøbing IF
Slangerup Stadion
4.
lørdag
13.03
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge B Futsal Final Indoor (01) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
KFUM BK, Roskilde
Roskilde-hallerne HAL D1
4.
lørdag
14.00
IS Skævinge
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Brødeskov Stadion
Slangerup & Omegn IF
Brødeskov Stadion
5.
søndag
08.42
AB
Herrer
U13
U13 Drenge B Futsal Final Indoor (04) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF
Roskilde-hallerne HAL D1
5.
søndag
09.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge B Futsal Final Indoor (04) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Glostrup (2)
Roskilde-hallerne HAL D1
5.
søndag
10.06
Glostrup (1)
Herrer
U13
U13 Drenge B Futsal Final Indoor (04) • Pulje 1
Roskilde-hallerne HAL D1
Slangerup & Omegn IF
Roskilde-hallerne HAL D1
5.
søndag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Helsinge Stadion
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion
5.
søndag
12.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (98-99) VinterBOLD • Pulje 2
Helsinge Stadion Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion Kunstgræs
5.
søndag
12.40
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Viby IF
Ringsted-hallerne
5.
søndag
13.00
Herfølge BK
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Ringsted-hallerne
5.
søndag
13.20
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Vallensbæk IF (3)
Ringsted-hallerne
5.
søndag
13.40
Ringsted IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Ringsted-hallerne
5.
søndag
14.10
Ringsted IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Slangerup & Omegn IF
Ringsted-hallerne
5.
søndag
14.40
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Svogerslev BK (2)
Ringsted-hallerne
5.
søndag
15.40
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Ringsted 5/3-17 Medalje • Pulje 3
Ringsted-hallerne
Greve Fodbold (3)
Ringsted-hallerne
5.
søndag
16.30
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Slangerup & Omegn IF
Tune Hallen
5.
søndag
17.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Tune IF
Tune Hallen
5.
søndag
17.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
FC Lejre (2)
Tune Hallen
5.
søndag
17.50
Holbæk B&I (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½ banestævne Tune 5/3-17 Medalje • Pulje 4
Tune Hallen
Slangerup & Omegn IF
Tune Hallen
11.
lørdag
09.30
Frem Hellebæk
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Pedella Park Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Pedella Park Kunstgræs
11.
lørdag
11.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Himmelev-Veddelev BK
Slangerup Stadion
11.
lørdag
14.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Greve Fodbold
Slangerup Stadion
12.
søndag
10.00
Helsinge Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Helsinge Stadion Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion Kunstgræs
12.
søndag
11.15
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Næstved I.F.
Strøby-hallen
12.
søndag
11.15
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 3
Strøby-hallen
Vallensbæk IF (1)
Strøby-hallen
12.
søndag
11.35
Greve Fodbold (3)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Slangerup & Omegn IF
Strøby-hallen
12.
søndag
11.35
Ringsted IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 3
Strøby-hallen
Slangerup & Omegn IF
Strøby-hallen
12.
søndag
12.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Slangerup Stadion
Taastrup FC
Slangerup Stadion
12.
søndag
12.05
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Vallensbæk IF (1)
Strøby-hallen
12.
søndag
12.05
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 3
Strøby-hallen
Brøndbyernes IF (2)
Strøby-hallen
12.
søndag
12.25
Vallensbæk IF (4)
Herrer
U7
U7 dr (10) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 1
Strøby-hallen
Slangerup & Omegn IF
Strøby-hallen
12.
søndag
12.25
FC Lejre
Herrer
U6
U6 dr (11) ½ banestævne Strøby 12/3-17 Medalje • Pulje 3
Strøby-hallen
Slangerup & Omegn IF
Strøby-hallen
12.
søndag
14.30
Nivå-Kokkedal FK
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (01) VinterBOLD • Pulje 3
Karsemosegård
Slangerup & Omegn IF
Karsemosegård
12.
søndag
15.50
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 dr (09) ½banestævne Lynge-Uggeløse 12/3 Medalje • Pulje 1
Lyngehallen
Hørsholm-Usserød IK
Lyngehallen
12.
søndag
16.30
BSV af 2016 (2)
Herrer
U8
U8 dr (09) ½banestævne Lynge-Uggeløse 12/3 Medalje • Pulje 1
Lyngehallen
Slangerup & Omegn IF
Lyngehallen
12.
søndag
17.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 dr (09) ½banestævne Lynge-Uggeløse 12/3 Medalje • Pulje 1
Lyngehallen
Kvistgård IF
Lyngehallen
12.
søndag
17.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U8
U8 dr (09) ½banestævne Lynge-Uggeløse 12/3 Medalje • Pulje 1
Lyngehallen
Måløv BK
Lyngehallen
17.
fredag
18.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Helsinge Fodbold
Slangerup Stadion
17.
fredag
19.15
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (98-99) VinterBOLD • Pulje 2
Slangerup Stadion
Hornbæk IF
Slangerup Stadion
18.
lørdag
12.00
Fløng-Hedehusene
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Hedehusene idrætspark Kunstgræs
18.
lørdag
14.00
Jyllinge FC
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 3
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
18.
lørdag
14.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (01) VinterBOLD • Pulje 3
Hørsholm Idrætspark
Slangerup & Omegn IF
Hørsholm Idrætspark
19.
søndag
11.00
Tune IF
Kvinder
U11
U11 Piger C (06) 8M VinterBOLD • Pulje 2
Tune Stadion Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Tune Stadion Kunstgræs
19.
søndag
12.15
Jyllinge FC
Herrer
U13
U13 Drenge 4 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
Slangerup & Omegn IF
Spraglehøj Idrætsanlæg Kunstgræs
19.
søndag
17.24
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U10
U10 dr.(07) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Blovstrødhallen
Lyngby Boldklub 1921 (1)
Blovstrødhallen
19.
søndag
17.48
Ølstykke FC
Herrer
U10
U10 dr.(07) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Blovstrødhallen
Slangerup & Omegn IF
Blovstrødhallen
19.
søndag
18.12
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U10
U10 dr.(07) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Blovstrødhallen
Store Lyngby IF
Blovstrødhallen
19.
søndag
18.36
Stenløse BK
Herrer
U10
U10 dr.(07) beg. Inde/håndboldmål 4.runde Medalje • Pulje 3
Blovstrødhallen
Slangerup & Omegn IF
Blovstrødhallen
25.
lørdag
11.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U16
U16 Drenge 1-2 (01) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Ålholm IF
Slangerup Stadion
25.
lørdag
13.00
Slangerup & Omegn IF
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Dragør BK
Slangerup Stadion
26.
søndag
10.00
Helsingør IF Fodbold
Herrer
U13
U13 Drenge 1-2 (04) 8M VinterBOLD • Pulje 3
Helsingør Idrætspark
Slangerup & Omegn IF
Helsingør Idrætspark
26.
søndag
11.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
U15
U15 Drenge 3-4 (02) VinterBOLD • Pulje 3
Slangerup Stadion
Albertslund IF
Slangerup Stadion
April 2017
1.
lørdag
12.00
Nykøbing IF
Kvinder
U14
U14 Piger 2 (03) VinterBOLD • Pulje 3
Kongeengen
Slangerup & Omegn IF
Kongeengen
1.
lørdag
15.00
Skibby IK
Herrer
Senior
Træningskampe senior/Ynglinge • Pulje 1
Skibby Stadion
Slangerup & Omegn IF
Skibby Stadion
8.
lørdag
15.30
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Slangerup Stadion
VTF (Vejby/Tisvilde)
Slangerup Stadion
8.
lørdag
16.00
Helsinge Fodbold
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Helsinge Stadion
Slangerup & Omegn IF
Helsinge Stadion
13.
torsdag
13.00
Slangerup & Omegn IF
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Slangerup Stadion
Hillerød Fodbold (1)
Slangerup Stadion
15.
lørdag
13.00
Lynge-Uggeløse IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 1
Lyngehallen
Slangerup & Omegn IF
Lyngehallen
17.
mandag
13.00
Frederikssund IK (1)
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 1
Frederikssund Stadion
Slangerup & Omegn IF
Frederikssund Stadion

DBU nyheder